TBYM Türkiye Arap Yayıncılar Platformu Grubu Toplantısı Yapıldı

0
682

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) Uluslararası İlişkiler Komisyonuna bağlı olarak oluşturulan Arap Yayıncılar Platformunun çalışmaları hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Türkiye’de kurulmuş ve TBYM’ye üye olmuş Arap asıllı yayınevleri temsilcilerinden müteşekkil platform ilk hedeflerini ve önemli projelerini TBYM yönetimi ile paylaştı.

TBYM Yönetim Kurulunu temsilen toplantıda Başkan Tayfur Esen, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Dr. Muhammed Hamidullah Ağırakça, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Murat Daoudov hazır bulunurken, Platform adına Başkan Dr. Mahdi AlJamili ve bazı platform üyeleri iştirak etti.

Yaptıkları çalışmalar hakkında TBYM yönetimine bilgi veren Platform heyeti, hedeflerinin Türkiye’de kurulan Arap yayınevlerine tescil işlemlerinde rehberlik ve TBYM gibi meslek birliklerine üyelik konusunda destek vermek olduğunu belirtti. Diğer bir hedeflerinin ise, TBYM’nin genel faaliyetleri doğrultusunda Arapça yayıncılık sektöründe korsanla mücadeleyi güçlendirmek olarak ifade edildi.

Toplantının sonunda Türkiye’de gün geçtikçe gelişen Arapça yayınlar ve yayıncılık üzerine genel değerlendirmeler yapılarak birlikte neler yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.