Serdar Üstündağ’ın ikinci romanı Mâvera çıktı

0
1441
Serdar Üstündağ

Serdar Üstündağ’ın ikinci romanı Mâvera;

Günlük yaşayışımızı sorgulatan sıradışı ilklerin romanı

Serdar Üstündağ
Serdar Üstündağ’ın ikinci romanı Mâvera çıktı

Ülkemizde yayımlanmış ilk “hikmet romanı” olup daha önce kullanılmamış roman tekniklerini içeren Derviş’le başarılı bir çıkış yapan Serdar Üstündağ’ın ikinci romanı Mâvera’da, okurları yine sıradışı ilkler bekliyor…

İlk romanı Derviş’in sarsıcı ve ilginç kurgusu ile dikkatleri çeken Serdar Üstündağ, bu defa ikinci romanı Mâvera ile yine alışılmışın dışında ve sürükleyici bir hikâyeye kapı aralıyor. Günümüz dünyasından sosyal hayata dair dikkat çekici fotoğrafları bir araya getirerek yorumlayan roman, Müslüman’ın güncel kimliğine dair önemli tespitlerde bulunuyor.

Arka kapak yazısı:

Bazen elimize aldığımız bir kitabın sayfalarını çevirirken gizemli bir dünyanın kapısından içeri süzüldüğümüzü sonradan fark ederiz. Ve o gizemli dünyanın dehlizlerinde yolculuk yaparken birden kendimizi iki tercih arasında muhayyer buluruz.

Bedenimiz bir yerde sabit dururken ruhumuz başka âlemlere kanat çırpar gibi…

Ve o gizemli âlemde öyle sıcak dostlar buluruz ki onlardan ayrılmak istemeyen ruhumuz tekrar bedenine dönmek istemez. Sonrasında hangi âlemin gerçekliğe daha yakın olduğunu çözemeyen akıl Mâvera’nın yaprakları arasında hakikatin perdelerini aralamaya başlar. Gözlerin gördüğü gerçek ile ruhun pervaz vurduğu âlem arasındaki çaresizliğine veryansın eder. Son sayfasına geldiğinde aslında bir kitabın değil yol gösterici bir rehberliğe istidadı olmayan aklın bîtap düştüğü Mâvera’nın perdelerini araladığını bilmeden…

Serdar Üstündağ kimdir?

1974 senesinde Almanya’da dünyaya geldi. 20 yaşından itibaren tasavvufa karşı duyduğu derin ilgi hayatında önemli bir kırılma noktası oldu. Bu alanda ortaya koyduğu araştırma ve incelemeler neticesinde bugüne kadar birçok çalışmaya imza attı. Yazı hayatına, 2003 yılında aylık bir dergi için kaleme aldığı hikâye ile başlayan Üstündağ’ın, 2006 senesinde tasavvuf sohbetlerinden derlediği ilk kitabı büyük beğeni topladı.

2008 senesinde yazar ve yönetmenliğini yaptığı, tasavvuf büyüklerinin hayatını konu alan biyografi belgeseli ile tasavvuf dünyasının temsilcilerine dikkat çekti. 2011 ve 2012 senesinde katıldığı edebiyat yarışmalarında kaleme almış olduğu eserler, “Deneme” dalında mansiyon ve “Köşe Yazısı” dalında 2.’lik ödülüne layık görüldü.

2014 senesinde okurla buluşan ve ülkemiz genelinde ilk kez “hikmet romanı” kavramının roman türleri arasına yerleşmesine vesile olan Derviş isimli romanı büyük ilgi gördü. Eser hakkında çeşitli gazete ve dergilerde olumlu eleştiriler kaleme alındı.

Bazı TV ve radyo programları dâhil birçok okul, fuar ve kültür merkezinde çeşitli konferanslar verdi.

Muhtelif edebiyat dergilerinde ve internet ortamındaki kültür sitelerinde hikâye, makale, deneme yazıları yayımlandı, köşe yazarlığı yaptı.

Çeşitli kültür sanat etkinliklerinde gerek konuşmacı gerekse takdimci olarak edebiyat dünyasının önemli isimlerine dikkat çekti.

Yazmaya hevesli genç kalemlere yol gösteren kurs programlarında seminerler verdi.

Bazı yayınevlerinde ve edebiyat, kültür-sanat sitelerinde editörlük ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

Yazar, halen edebî türlerde kaleme aldığı çalışmalarla kültür-sanat dünyamıza katkı sunmaya devam ediyor.

İletişim: serdarustundag01@gmail.com

(Ayrıntılı bilgilere ekten ulaşabilirsiniz)

GÜLŞEN YAYINLARI

Fulya Mahallesi, Ortaklar Caddesi, Ömerci Sokak, No: 5/3

Mecidiyeköy – Şişli – İstanbul

Tel: 0 212 267 00 37 

e-mail: info@gulsenyayinlari.com

facebook.com/maveraroman

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.