Plüton Derginin ilk sayısı çıktı!

0
785
Plüton Dergi

Popüler kültürden uzak edebiyat, kültür ve sanat dergisi eksikliğini hisseden Plüton Dergi’nin kadrosunu Fanzin kültüründen gelen gençler oluşturmaktadır. Bir okur olarak eksik gördükleri ne varsa onları tamamlamayı ve dergilerde ünlülerden ziyade gençlerin yer alması gerektiğini savunuyorlar. Bu tutumlarından ve samimiyetlerinden kaynaklı daha yayın hayatına başlamadan bile büyük bir kitle yakalamış olan Plüton Dergi ilk sayısını çıkarttı. Bu dergide gençlerin güncel edebiyattan farklı şekilde kaleme aldıkları şiirlere ve öykülere, az bilinen kültür-sanat topluluklarının tanıtımlarına, birbirinden farklı dizi-film-kitap-kültürel etkinlik tanıtımlarına ve eleştiri yazılarına ulaşabilirsiniz.

Plüton Derginin ilk sayısı çıktı!

İsimlerinin Plüton olmasının sebebi genç, ünsüz olmalarından kaynaklı dışlanmışlıkları ve yeraltı edebiyatına da yer veren bir dergi olmalarıdır, çünkü Roma mitolojisinde Plüton yeraltı dünyasının hükümdarıdır.

Plüton Dergi süresiz bir yayın; bunun sebebinin “belli periyotlar arasına sıkışıp yayınlanmak için yayınlanmaktansa her anlamda tatmin olarak yayınlanabilmek” için olduğunu savunuyorlar.

Velhasılı kelam, yeraltının asi çocukları popüler kültürü yerinde rahatsız etmeye ve nekrofil dergilere inat geliyor.

Plüton Derginin ilk sayısı çıktı!

Nerelerden ulaşabileceğinizi ve aklınıza gelen her soruyu mail atarak ya da sosyal medya hesaplarından ulaşarak kendilerine sorabilirsiniz.

 

 

 

Plüton Derginin ilk sayısı çıktı!

PlutonDergi@gmail.com

Twitter: https://twitter.com/PlutonDergi

Instagram: https://instagram.com/PlutonDergi

Facebook: https://www.facebook.com/PlutonDergi

www.plutondergi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.