Panoptikon Fanzin’in 7. sayısı çıktı!

0
1080
Panoptikon / Güz 2017 / 7. sayısı
PANOPTIKON #7 GÜZİKİBİNONYEDİ
Panoptikon Fanzin “güzikibinonyedi” sayısıyla raflardaki yerini aldı.
Fanzinin ilgiyle takip edilen çıkış yazılarının son bölümünde Emrah Yolcu Dönüş ve Kopuş kavramlarını ele alıyor; bunu kavramların, şiire olan eğilimlerinin hareket yönlerini göstererek gerçekleştiriyor: Köke Dönüş ve Uz’a Şiirsel Kopuş.
Cem Yavuz, “rüya” ve “mabed” ilişkisine derinlikli bir değini gerçekleştiriyor. Bu değinide Ayasofya ve Süleymaniye yapılarının rüyalardaki muştularının yanı sıra Paulus Silentiarius’un Ayasofya’yı ilmek ilmek dokuduğu 1029 mısralık şiirinden bir bölüm de yer alıyor.
Emrah Yolcu, bazı şiir kitaplarının isimleri hakkında bir yazı kaleme aldı. Bu yazıda adı geçen kitaplar Baran Çaçan, Onur Şahin, Ümit Erdem, Meryem Coşkunca, Mehmet Can İnsperest, Sinan Özdemir ve Ümit Güçlü’ye ait. Ü. Güçlü’nün son kitabı da aynı yazıda kritik ediliyor.
Emrah Yolcu, Nev Yunanilik tartışmalarında adı sıkça anılan ve çok sert eleştirilere maruz kalan Salih Zeki Aktay’ın Laton I-II-III kitapları üzerine yazdı. Yazıyı Laton kitaplarından seçilmiş şiirler takip ediyor.
Emrah Yolcu, Ramazan Macit’in Remler Redler Hadler kitabıyla birlikte, Heterotopya Yayınları’ndan çıkan Red Divanı adlı kitabı hakkında yazdı: Kendi Toprağında Bozgunculuk Çıkarmak.
Ozan Tünsagu “Kaçak” adlı öyküsüyle Panoptikon Fanzin’in 7. sayısında yer alan isimlerden.
Emrah Yolcu, Ömer Şişman’ın son kitabı Dikenli Zıplak hakkında bir yazı kaleme aldı: Dikenli Zıplak Bağlamında Dikenli Zıplak.
Panoptikon Fanzin güzikibinonyedi sayısındaki şairler ise şu şöyle: Ramazan Macit, İlker Şaguj, Tan Babür, Murat Kaya, Kadir Sevinç, Muhammet Durmuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.