Eleştiri Haber’e taze kan: Bünyamin Gürel yazılarıyla aramızda..

0
1885
Şair-Tiyatro Yazarı Bünyamin Gürel

{Şair-Tiyatro Yazarı Bünyamin Gürel yazıları, eleştirel değinileriyle sitemiz Eleştiri Haber’e katıldı. Sayın Gürel’e hoş geldiniz diyor, bereketli-verimli yazılarla dolu bir yazın hayatı diliyoruz…Eleştiri Haber GYY.}

1976 yılında Bafra’da doğdu. İlk, ortaokul ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi KKEF Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2003 yılında üç arkadaşıyla şiir dergisi “Etken”i çıkardı ve 2009 yılına kadar derginin yayın kurulunda çalıştı. Şiirleri ve eleştiri yazıları Etken, Bahçe, Aykırı Sanat, Nikbinlik, Edebistan gibi çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlanan şair, 2013 yılından itibaren tiyatro alanında çalışmalar yaptı. 2014 yılında Çanakkale Şehitlerini anlatan “Bir Nusrat Hikayesi” adlı ilk oyununu yazdı. Ardından Şeyh Galip’in ölümsüz mesnevisi Hüsn ü Aşk’ı özgün bir yorumla tiyatroya uyarladı. Oyun, 2015 yılında birçok tiyatro festivalinde sahnelendi. Aynı yıl özel bir tiyatroda Oyun Yazarı olarak görev aldı.
2016 yılında ise “Mecaz Ülkesinde Aşk” adlı tiyatro oyununu ve “15 Temmuz Şehitleri Destanı”nı yazdı. Aynı yıl, “Bir Nusrat Hikayesi” oyunu ile “15 Temmuz Destanı” adlı eserini birleştirerek “Ölümsüz” adıyla oyunlaştırdı.
Şair ve  Yazar Bünyamin Gürel’in “Aşk Tenden Alacaklı”, “Leyl ve Lir, 15 Temmuz Destanı  adlı üç şiir kitabı,   “Ölümsüz” , “Güzellik ve Aşk” adlı iki tiyatro eseri  2017’de Okur Kitaplığı’nca “Bünyamin Gürel Bütün Eserleri”  serisi olarak yayımlandı.

Şair ve Yazar Bünyamin Gürel halen Edebiyat Öğretmeni olarak Antalya’da görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.