ELEŞTİRİ HABER, EDİTÖRLÜK VE DÜZELTİ HİZMETLERİ VERİYOR

0
1504

ELEŞTİRİ HABER, EDİTÖRLÜK VE DÜZELTİ HİZMETLERİ VERİYOR

Eleştiri Haber, Şair-Eleştirmen Mustafa Nurullah Celep ve Eğitimci-Öykü Yazarı Ömer Kaya‘nın öncülüğünde yazar adayları, yazarlar ve yayınevleri için editörlük ve düzelti hizmeti veriyor…

Bize pekâlâ roman, öykü ve şiir dosyalarınızı gönderebilirsiniz…

Bize pekâlâ deneme formunda yazdığınız metinlerinizi gönderebilirsiniz…

Bize pekâlâ makalelerinizden oluşan araştırma-inceleme dosyanızı hiç çekinmeden gönderebilirsiniz…

Dosyalarınızın bütün halini adresimize göndererek Yazarlığa ilk adımınızı atabilir veya Yayın dünyasında var olan seçkin yerinizi daha da pekiştirebilirsiniz…

Biz de titiz ve incelikli bir çalışma-redakte-edite sürecinden geçecek olan çalışmalarınızı yayına hazır bir duruma getirme sözü veriyor, herhangi bir yayınevinden yayınlanan söz konusu kitabınıza dair bir tanıtım metni yazmayı taahhüt ediyoruz…

Böylece vücut bulan eseriniz yayınlandığı takdirde tanıtım metni ve duyuru çalışmalarımızla daha bir bedenleşmiş bir biçimde güçlü duracak, sesini edebî kamuda daha çok duyuracaktır…

EDİTÖRLÜK VE DÜZELTİ İŞLERİ NELERİ KAPSIYOR?

Gönderdiğiniz dosya üzerinde düzelti işlemleri (dilbilgisi, yazım/imla/noktalama eksiklerinin giderilmesi, fazla/gereksiz kelimelerin çıkarılması, dosyayı dil ve anlatım açısından daha iyi bir duruma getirmek için eklemeler ve çıkarmalarla birlikte şekillenen üslûp çalışması, var olan harf, kelime ve cümle hatalarının giderilerek düzgün ve seviyeli bir düzeye kavuşturulması vb. teknik hususlar) editörlük işlemleri için (gönderilen dosyanın edebiyat dünyası içindeki yerine, hedef kitlenin beklentilerini karşılayıp karşılamadığına, eserin yazılış gerekçesine, biçim ve içerik açısından taşıdığı niteliklere dair) bir rapor metni.

ÜCRETLENDİRME

Editörlük ve düzelti hizmetlerimizden “herkes faydalansın” düşüncesiyle göndereceğiniz dosyalardan sayfa sayısı olarak ücret alıyoruz.

Hizmetimizin bedeli olarak edite ve düzelti işlemleri dâhil alacağımız ücret: sayfası 5 TL’dir.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Başvuracak olan yazar veya yazar adayı, dosyasını mustafacelep79@gmail.com veya  kaya.omer@windowslive.com  adresine gönderir.

Gönderilen dosyanın ulaştığına dair bilgilendirme mesajı, dosyanın ücreti (1 sayfa 5 TL) ve hizmetin bitiş süresi (ortalama 15 gün) dosya sahibine email yoluyla bildirilir.

Dosya sahibi hizmeti almayı kabul ettiği takdirde belirlenen ücret, ilgili hesaba aktarılır.

Dosya üzerinde yapılan editörlük ve düzelti işlemleri tamamlanmış olarak bütün halinde ve bir raporla birlikte belirlenen süre içinde dosya sahibinin email adresine teslim edilir.

Gönderilen dosyalar, üzerinde edite ve düzelti işlemleri bittikten sonra kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır. Hizmet süreci tamamlandıktan sonra var olan dosya silinecektir.

Verilen hizmet, editörlük ve düzelti hizmetleriyle sınırlı olmakla birlikte talep eden dosya sahiplerine tercih durumuna göre yayınevi adı önerilir veya yönlendirme yapılabilir.

Not:

Ücretlendirmemiz bugünün piyasa koşullarında son derece makul ve mantıklıdır. Hizmet süreci ve çalışma etkinliğimiz de seçik ve şeffaf işlemektedir.

Yayınlanan dosyalarınıza dair tanıtım metni sözü vermemiz ise bu işe, yayıncılık işlerine ve edebiyat evrenine gönül özümüzü indirdiğimize dair güzide bir tutumdur.

Başarılarınız, yazma eyleminiz, yazı deneyiniz daim olsun.

Korkusuzca dünyanın üstüne yazı’yla yürüyün…

Saygılarımızla.

Mustafa Nurullah Celep

Ömer Kaya

www.elestirihaber.com

 

Mustafa Nurullah Celep Kimdir?

1979 Sakarya-Değirmendere doğumlu. İlköğrenimini Pamukova Merkez İlköğretim okulunda okudu. Üniversite eğitimini Trabzon’da gördü. K.T.Ü Fatih Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden 2005’te mezun oldu. Şiir ve yazıları Değirmen, Hece, Edebiyat Ortamı, Kırağı, Cümle, Düşçınarı, Papirüs, Mühür, Heves, Ada, Aralık, Yediiklim, Kertenkele, Dergâh, Kuşluk Vakti, Kökler, Az Edebiyat, İkindi Yağmuru, Aşkın e-Hali, Aşkar, Zalifre Yazıları, İstanbul Bir Nokta, Karagöz, Fayrap, Berhava Öykü, Türk Dili gibi dergilerde yayınlandı. İlk şiir kitabı ‘Ateş Bandosu’ Ebabil Yayınlarından Ekim 2007’de çıktı. 2. şiir kitabını Okur Kitaplığından ‘İnsanı Aşan Kan’ adıyla Eylül 2011’de yayınladı. Değirmen Dergisi ve Değirmen Yayınlarında çalıştı. www.dunyabizim.com sitesinde muhabirlik yaptı. İnternette ve matbuatta yeni çıkan dergiler ve kitaplar üzerine değiniler yazdı, yazıyor. 2010’da “poetikhaber bilişim manifestosu”nu kaleme aldı. Kurucusu olduğu Edebiyat-Kültür-Sanat-Haber sitesi olan www.elestirihaber.com da genel yayın yönetmeni. Metamorfoz Yayıncılık bünyesinde Editörlük yapıyor. Sakarya’nın Karasu ilçesinde ikamet etmektedir.

Ömer Kaya Kimdir?

Ömer KAYA, (1987) Sakarya’da doğdu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Çeşitli kurumlarda spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Aynı üniversitede Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı.

Türkçe öğretmenlerinin konuşma becerilerini inceleyen bir tez yazmakta ve Sakarya’da Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.