Düşünbil Dergisi’nin “Nietzsche ve Teoloji” Sayısı Çıktı

0
178
Düşünbil Dergisi’nin “Nietzsche ve Teoloji”  Sayısı Çıktı 
Düşünbil Dergisi, 2019 Mayıs sayısı raflarda yerini aldı. Bu sayıda Nietzsche’nin çok tartışılan “Tanrı Öldü” sözü masaya yatırılıyor. Etik, ahlak, teoloji, cinsiyet, sinema, politika vb. alanlarda değerlendirilen “Tanrı öldü” sözünü geniş boyutları ile inceleniyor. Ayrıca Lacan ve Felsefe üzerine iki önemi metin bulunuyor. İlkinde “Ego ve Özne” ilişkisi üzerine, ikincisinde ise Heidegger üzerinden “kahraman ile “sıradan insan”ın arzuları değerlendiriliyor. dosya konusu çerçevesinde
Yıldırım Ortaoğlan, Oğuz Karayemiş, Seray Soysal, Josef Hasek Kılçıksız, Sebahattin Çevikbaş
Oğuz Haşlakoğlu ve Ali Karakaya yazıları ile bu sayıda yer alıyor.
Mayıs sayısında yine okuyuculara bilgi dolu hediyeler verildi. Kitap ayracına atılan ‘çentik’ bilgiler,  Spinoza filozof bilgi kartı, filozof ve sanatçıların etiketleri ile Babil Kulesi posteri dergi ile hediye verilmiştir. Dergiye kitabevleri ve D&R mağazalarında ulaşılabildiği gibi dusunbilkitap.com adresinden de online sipariş verilmektedir.
Düşünbil Dergisi yeni dağıtım noktaları ile okuyucularına ulaşmaya devam ediyor. Düşünbil Dergisi dağıtım noktalarına dusunbil.com/dagitim-noktalari adresinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alınabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.