CERES YAYINLARI’NDAN YENİ KİTAP: ALTINCI ENGEL

0
246

ALTINCI ENGEL 

Yazar Adı:Cem Tan

Yayınevi: Ceres Yayınları

Yayın Dizisi:Roman

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kağıt Bilgisi:Enzo Kitap Kağıdı

Sayfa Sayısı:320

Boyut: 13,5x21x2 cm

Basım Bilgisi:1. Basım

Basım Tarihi:Ekim 2018

ISBN No: 978-605-2048-62-7

Barkod No: 9786052048627

Fiyatı:26TL

Bir şey var içinde, kurtulmaya çalıştığın, beğenmediğin, tanımsız, yabancı bir varlık. Bozmuş seni, karalamış, potansiyelini göstermene fırsat vermemiş, alıkoymuş.              Onu istemiyorsun. Kendi etini istemediğini, hayattan vazgeçtiğini bilmiyorsun. O karanlığın sen olduğunu bilmiyorsun.

Altıncı Engel bu izlek üzerinde ilerliyor.                                                                  Esrarengiz bir kitapla hayatının en büyük depremini yaşayan Fidan, içine düştüğü karabasandan kurtulmaya çalışıyor. Ancak bir şamanın bilgeliğiyle, ışık görmemiş derinliklere inmekten başka seçeneği yok.                                                                Orada geçmişinin hayaletlerini, ailesini, yuvasını bulacak.                                            Karanlık yanını, kendisini bulacak.

Kitaptan;                                                                                                                “Sana o unuttuğun oluşu buldurmaya geldim. Yolu göstermeye geldim. Bil ki, unutmak için harcadığın zamandan daha çok acı geçecek üstünden. Hatırlarken, daha önce hiç yılmadığın kadar yılacaksın. Kaçacaksın. Yeniden denemek için cesur ol. Kendini unuttukça hızlanıp, hatırladıkça yavaşlayacak zaman. Kim olduğunu böylece anlayacaksın.”

Fidan: “Elimdeki kitapla benzeşiyorduk. İkimizin de en karanlık yanı içimizdeki hikâyelerdi. İkimizin de zamanı kendine yetmiyordu. Elimde olmadan kitaba uydum, onun gibi davrandım. Kendi zamanımı genişletmeye, mitolojik hikâyeler kadar eskiye gitmeye başladım. On yılları aşıp bin yıllara, oradan yaratılışa uzandım. Esrarlı mitolojik metinlerin şifrelerini kendimi çözmek için kullandım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.