Bir KİTAP vardır, diğerleri hep Kipat’tır

0
872

Ayşe ŞENER

ÇOCUKLAR İÇİN KIRK HADİS 1, 2

Bazen bir kitap kaderiniz olur. Ailece hayatımızı etkileyen bu kitap oldu bu. Pek çok çocuğu ve ailesini de etkilemiş olduğunu düşünüyorum. Çünkü Peygmaber as ‘ın etkisi var. Muhtevasını çocuklarım ve arkadaşları için yazmıştım. İstemiştim ki; usvetü’n hasene/en güzel örnek olan Peygamber aleyhisselam’ın sözlerinden en az kırk tanesini öğrensinler. Hissetsinler. Yaşasınlar. Onun soyluluğunu sürdürsünler.

Neden kırk? Çünkü dostumuz Peygamber aleyhisselam bir zaman bana; -hemen herkesin sözlerinden kırk tanesini bilmesinin gerekliliğinden- bahsetmişti. Biz veya çocuklarımız bir yaşam örneği yokmuş gibi oraya buraya savrulmamalıydık. Önümüzdeydi önderimiz. O’ydu! O hayatını halka adayan insan!

Çocuklar İçin Kırk Hadis kitabı ilkin 2005’te yayınlandı. O dönemde evladiyelik olarak belirtilmişti. Evlat için yazılmıştı. Resimlerini ve tasarımlarını ise Atölye Balık, M. Ahmet Demir özgün olarak çalışmıştı. M. Ahmet Demir’in fırçası kaleme dost, kalemin hayal evrenine hakim olan ve o hayali bir de kendi dilinden varlık alemine çıkaran tarzda/ydı. Kitap yıllarca Şule Yayınlarında yaşadı. Ölmedi. Şimdi ise Kayalıpark Yayınlarından yeniden basıldı. Çocuklarına Peygamberlerinin hadislerini öğretmek isteyenler yetişkinler ve hadisleri öğrenip anlamak isteyen çocuklar için… Fakat çoğumuz hadis bilgisi konusunda çocuk baştayız. Doğrusu bu ya örneğimizin sözlerini pek bilmiyoruz. Hayat kalitemiz yükselsin dileğiyle yazdığım bu kitaplar iki ciltte seksen kadar hadisten oluşuyor. Eski resimleri kullanmadık tabii ki. Kitabın değişmez ressamı hepsi için yeniden çizgisini konuşturdu. Kitap ikinci dirilişini yaşadı. Düzenli fakat az biraz da eğlenceli bir ders kitabı olarak kullanabilirsiniz. Çocuklarım ve arkadaşları onlarla büyüdü.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/cocuklar-icin-kirk-hadis-1/422909.html

http://www.kitapyurdu.com/kitap/cocuklar-icin-kirk-hadis-1/422909.html

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.